четврток, 21. ноември 2019. Вести денес: 59
home Вести

Мицкоски го запраша Заев ќе признаат ли што зборувале неговите функционери Васко Ковачевски, Китанов, Филипче, Дан Дончев…

Мицкоски го запраша Заев ќе признаат ли што зборувале неговите функционери Васко Ковачевски, Китанов, Филипче, Дан Дончев…

По признавањето на Зоран Заев дека градоначалникот на Сарај Блерим Беџети за судските одлуки и за однесувањето на членовите на судскиот совет избрани од парламентот, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го запраша Заев да открие што зборувал со Васко Ковачевски, Китанов, Филипче, Дан Дончев и Киче.

-… а Васко Ковачевски за тендерите со ископот во РЕК Битола за што разговараше?
… а Китанов за експресниот пат Штип-Радовиш за што разговараше?
… а Филипче за тендерот за стерилизација во Италија за што разговараше?
… а вие господине Зоран Заев со ДАН Дончев и Киче за оние 11.000.000€ се сеќавате од Диамед за што разговаравте?

ПС: ќе има уште прашања во периодот кој следи…, стои во неговиот пост на Фејсбук.