недела, 20. ноември 2022. Вести денес: 91
home Вести

Мицкоски го повика Заев на ТВ дуел

Мицкоски го повика Заев на ТВ дуел

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски го повика премиерот Зоран Заев на ТВ дуел.

-Имајќи предвид дека поминаа 4 месеци од нашето последно јавно соочување, а се случија многу работи. Почитуван претседател на владата Зоран Заев ајде заедно на дебата на ТВ дуел, затоа што имаме на маса договор со Грција, има многу лаги и лажни очекувања, афери, корупција, скандали, затоа што многу работи мораат да бидат слушнати, јасно и гласно. Ајде пред граѓаните да разговараме отворено јас и Вие и искрено за сите случувања што изминаа минатиот период за договорот, но и за сите останати теми кои што живот значат за граѓаните пред 30 септември. Овој пат почитуван претседател на владата Зоран Заев, за Македонија се работи. А јас верувам дека Македонија ќе победи, рече Мицкоски.

Најнови вести

Вести

Мицкоски на годишната конференција на УМС: Бидете бестрашни борци за идеалите за кои вреди да се борите, тешко ми е кога гледам дека главниот протест е за оброк кој владата им го зема од уста, додека младите во Берлин, Лондон, Париз протестираат за широки општествени теми

Коронавирус