понеделник, 25. јануари 2021. Вести денес: 149
home Вести

Мицкоски ги поздрави “записничарите“ кои тајно го снимаат митингот од општинската зграда во Демир Хисар

Мицкоски ги поздрави “записничарите“ кои тајно го снимаат митингот од општинската зграда во Демир Хисар

Ви благодарам што во ова време невреме како во 1949 година му пркосите на Заевизмот и се одваживте да дојдете овде со нас, го започна совето обраќање од Демир Хисар претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски.

Тој откако ги поздрави присутните, ги поздрави полицајците кои го обезбедуваат митингот, но и „записничарите“ кои до општинските прозорци во Демир Хисар водат евиденција кој дошол на протестот.

Веста на КУРИР за оваа тема, можете да ја прочитате ТУКА.

Најнови вести

Коронавирус