недела, 5. јули 2020. Вести денес: 18
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Се гледам со Вице, дадоа зелено светло да му се зaпaли колата, Трајче Заев даде црвен картон да не работи ништо

home Вести

Мицкоски: Две години градоначалници на СДСМ, две години измами (ВИДЕО)

Мицкоски: Две години градоначалници на СДСМ, две години измами (ВИДЕО)

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на својот Фејсбук профил сподели видео со кое алудира на двегодишното неработење и измами од страна на градоначалниците од СДСМ.

„Две години градоначалници на СДСМ, две години измами!“, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Инаку во видеото се вели дека градоначалниците имаат реализирано само 9,3 проценти од својата програма, 3,5 проценти има поголемо загадување, 65.7 милиони евра за непродуктивно трошоци, како и 10.800 исечени дрва.

Парламентарни избори 2020