понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 174
home Вести

Мицкоски: Доста од партиски диктати, луѓе губат животи, оставки веднаш!

Мицкоски: Доста од партиски диктати, луѓе губат животи, оставки веднаш!

Наместо партиска, потребна е стручна комисија за заразни болести, оценува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Ова не е игра. Доста од партиски диктати, луѓе губат животи. Оставки веднаш, порача тој.

Локални избори 2021