среда, 28. јули 2021. Вести денес: 171
home Вести

Мицкоски до Заев: Земјиштето што слушнавме дека Дака ви го дал да не е во Швајцарија

Мицкоски до Заев: Земјиштето што слушнавме дека Дака ви го дал да не е во Швајцарија

Во разговорите се слуша дека Дака давал пари, дека се барани пари за референдум или што веќе не, зборувате за земјиште, а тука се негирате, му рече Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ на Зоран Заев на телевизиската дебата на телевизија 24.

Заев вообичаено негира и говори за тоа штопо сака, а не дава одговор на прашањата.

Мицкоски барајќи одговор од Заев рече „спомнувате многу работи, навредувате, земјиштето што слушнавме дека Дака ви го дал да не е во Швајцарија“

Коронавирус