петок, 23. јули 2021. Вести денес: 147
home Вести

Мицкоски до Заев: За потсмев служите кај европските политичари

Мицкоски до Заев: За потсмев служите кај европските политичари

-Господине Заев кој и пружи помош на Македонија кога и беше најпотребно во битката со коронавирусот? На мој повик и на мојата партија дојде помош од Република Унгарија. Која помош Вие ја донесовте господине Заев? Еве кажете „јас Зоран Заев се јавив на таа и таа земја членка на ЕУ и обезбедив помош“. Еве јас обезбедив еден авион од братска Словенија и уште еден авион од братска пријателска Унгарија. Вие од која европска земја обезбедивте помош, праша претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во вечерашниот дуел на 24 телевизија.

Кога Заев рече дека тој имал соработка со други политичари, Мицкоски му порача дека кај европските политичари Заев служи за потсмев.

Коронавирус