среда, 28. јули 2021. Вести денес: 178
home Вести

Мицкоски до Заев: Човекот обремен со случајот на поткуп и криминал не може да биде реформатор

Мицкоски до Заев: Човекот обремен со случајот на поткуп и криминал не може да биде реформатор

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва во ТВ Дуелот на телевизија 24 му порача на Зоран Заев дека човек обремен со судски случај за поткуп не може да биде реформатор.

-Имаме една јас и Вие господине Заев а тоа е што Вие ве разбирам влеговте во овој процес на судството со едно обвинение кое што во тоа време беше случајот поткуп, а јас влегувам без никакво обвинение. И сега не може човек кој што е обремен со судски случај да биде реформатор, му порача Мицкоски на Заев. Реформатор може да биде човек кој не е обремен со судски случаи, вели Мицкоски.

Коронавирус