четврток, 20. јануари 2022. Вести денес: 4
home Вести

Мицкоски до Владата: Целокупниот референдумски процес се води катастрофално, со пораки кои се манипулативни

Мицкоски до Владата: Целокупниот референдумски процес се води катастрофално, со пораки кои се манипулативни

Целокупниот овој процес се води катастрофално, по моја оценка, сососема  погрешни пораки, пораки кои се манипулативни, пораки кои што се заведувачки, вели во интервјуто за Канал 5 телевизија лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

На прашањето на новинарката дали во тој контектст би ги сместил и пораките на претставниците на меѓународната заедница, Мицкоски вели:

-Не, во тој контекст ги сместив пораките на оние кои што ги кажуваат за време на оваа кампања, а кампања точно знаеме дека не водат претставниците на меѓународната заедница, него води Собранието на Република Македонија.

Коронавирус