четврток, 19. мај 2022. Вести денес: 200
home Вести

Мицкоски со три ипол пати поголем рејтинг од Ковачевски и два пати поголем рејтинг од Заев

Мицкоски со три ипол пати поголем рејтинг од Ковачевски и два пати поголем рејтинг од Заев

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски има до три ипол пати поголем рејтинг од претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски и два пати поголем рејтинг од екс претседателот на СДСМ и Владата Зоран Заев.

Ова го покажува најновата анкета на Институтот за Политички Истражувања од Скопје (ИПИС) за рејтингот на партиите и избор на нова влада.

Мицкоски има 17,7 отсто од гласовите на испитаниците кои одговориле на прашањето во кој политичар имаат најголема доверба.

Најнови вести

Коронавирус