понеделник, 20. септември 2021. Вести денес: 115
home Вести

Мицкоски: До каде е ветувањето за реконструкција на училиштето „Кирил Пејчиновиќ“ во Тетово, велевте сами ќе го реновирате ништо, а не е изградено, владата имаше ветување дека ќе направи многу

Мицкоски: До каде е ветувањето за реконструкција на училиштето „Кирил Пејчиновиќ“ во Тетово, велевте сами ќе го реновирате ништо, а не е изградено, владата имаше ветување дека ќе направи многу

До каде е реновирањето на гимназијата „Кирил Пејчиновиќ“ во Тетово, го праша лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, лидерот на СДСМ Зоран Заев на телевизискиот дуел на Канал 5.

Заев на ова одговори дека нема одобрение за градба од министерството, затоа не е направена гимнизијата. Мицкоски го праша Заев дали лаже.

-Не се секирајте гимназијата ќе биде изградена, тоа го рекоа и градоначалничката и министерот за кој сега велите дека не дал одобрение. Кој лаже господине Заев, вие или градоначалничката и министерот. Таа кажа дека средствата ќе има нема да се користи за кампања ќе се изгради гимназијата, посочи Мицкоски.

Коронавирус