сабота, 18. септември 2021. Вести денес: 36
home Вести

Мицкоски до исплашениот Заев: Имам нешто во џеб, да го извадиме, да одиме до крај

Мицкоски до исплашениот Заев: Имам нешто во џеб, да го извадиме, да одиме до крај

Каков ли ас чува претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во својот џеб?

Ова прашање се отвори откако лидерот на опозицијата посегна по својот телефон во живо во дебата со Зоран Заев.

Тој потенцираше дека има нешто во џебот и запраша: Ако се оди до крај да го извади својот адут.

Заев видно вознемирен ретерираше за да го спречи Мицкоски.

-Оти и јас имам нешто во џеб, ако вадиме да одиме до крај, вели Мицкоски.

Коронавирус