недела, 13. јуни 2021. Вести денес: 105
home Вести

Мицкоски до Филипче: Од одличен хирург, надежен министер да завршиш како кловн на Заев е голем личен пораз

Мицкоски до Филипче: Од одличен хирург, надежен министер да завршиш како кловн на Заев е голем личен пораз

Министерот за здравство Венко Филипче ја обвини ВМРО-ДПМНЕ дека манипулира пред јавноста со информациите за изградба на новиот Клинички центар.

На неговите обвинувања одговори лидерот на партијата Христијан Мицкоски.

-Од одличен хирург, надежен министер да завршиш како кловн на Зоран Заев е голем личен пораз… ах колега колега, еден совет, достоинството нема цена!, пишува Мицкоски.

ЕУРО 2020

Македонија