сабота, 21. мај 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски до Филипче и Заев: Баталете ПР, за животот на луѓето се работи

Мицкоски до Филипче и Заев: Баталете ПР, за животот на луѓето се работи

Заев, Филипче баталете ПР…

Овде се работи за животите на луѓето. Македонија денес руши рекорди со црни биланси. 934 новозаразени, 420 заразени во Скопје.

Велите дека е под контрола, а ништо не е под контрола, велите дека превземате мерки, а ништо конкретно не се работи. Велите дека го заштитувате населението, а хронично болните и утре ги терате на работа и ги ставате под ризик нивните животи, велите дека се грижите за здравствените работници, а не им обезбедувате макар бесплатни тестови за #COVID, велите дека има услови за избори во Штип, а со сила креирате корона кластери.

Секој ден покажувате дека со оваа неспособна Влада дното одново се пробива, уште подлабоко. Ваквата неспособност не е повеќе за лутење, за жалење е.

Заев, Филипче баталете ПР…

Овде се работи за животите на луѓето. Македонија денес руши рекорди со црни биланси. 934…

Posted by Hristijan Mickoski on Friday, October 30, 2020

 

Најнови вести

Коронавирус