вторник, 27. октомври 2020. Вести денес: 98
home Вести

Мицкоски до бојкотирачите: Не му помагајте на Заев, покрај сите наши разлики Македонија е наша цел

Мицкоски до бојкотирачите: Не му помагајте на Заев, покрај сите наши разлики Македонија е наша цел

Ќе се обратам и до оние кои се заговорници за бојкот. Знаете дека Македонија е во прашање, ова не е само мое или битка на ВМРО-ДПМНЕ, ова е битка на секој еден човек за неговото достоинство и чест. И можеби со нас имате многу причини да имаме различни погледи и ставови, но нас не обединува борбата за Македонија, рече во своето обраќање, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Коронавирус