среда, 25. ноември 2020. Вести денес: 168
home Вести

Мицкоски: Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!

Мицкоски: Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!

Утрово, по 3 часот по полноќ, по неколку часовна расправа на пратениците, Собранието со 62 гласа „За“ и 26 „Против“ го прифати предлогот на техничкиот премиер Оливер Спасовски за разрешување на Рашела Мизрахи од ресорот труд и социјална политика, поради одбивање да ја промени таблата на која стои името Република Македонија.

Дисидентите! Зошто? Затоа што ја сакаат мајка Македонија!, порача претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, под фотографијата со Мизрахи.

Пред пратениците Мизрахи порача дека ѝ претставуваше посебна чест и задоволство да им служи на граѓаните.

Јас сум Рашела Мизрахи горда Еврејка од Македонија, кажа во својот говор во Собранието министерката Мизрахи.

Коронавирус