среда, 20. октомври 2021. Вести денес: 173
home Вести

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Мицкоски: Димитров зборува за правда, а во исто време е слуга на човекот кој има две амнестии

Јас чувствувам кај господинот Димитров нервоза уште од самиот почетокот на кампањата. Тој влезе во кампањата со навреда за ВМРО-ДПМНЕ дека било здружение замислете човекот кој што како никој доби шанса во ВМРО-ДПМНЕ и тој и неговото семејство ако ништо повеќе нивниот животен пат биде поинаков отколку на милион наши сограѓани, истакна Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“.

Имено Мицкоски во своето гостување укажа дека и сега го гледате Димтиров и замислете во истиот момент кога тој е прв соработник на човекот кој што македонската јавност го гледаше како функционираше евро за батето, евро за нешто друго, човекот кој што има безброј лаги.

Самиот во неврзан муабет на луѓе им кажува овој човек не престанува да не ја говори вистината и кога ќе го прашаат како одработи за него ги крева рамениците. Истиот тој на настан видно изнервиран поради тоа што работите не му одат како што они се надевале дека ќе му идат и зборува за правда. И тој потоа вика замислете они ќе зборуваат за правда. Па кој да зборува за правда ако не зборувам јас за правда, ако не зборува професорката Силјановска за правда. Зарем он што е слуга на човекот кој што има две амнестии и аболиции, порача Мицкоски.

Мицкоски на крај додаде дека тоа со Никола Димитров беше одлична порака и ги охрабрува дека сме на добар пат, но лоша порака за тие луѓе што го гледаат таму.

Најнови вести

Локални избори 2021