недела, 9. мај 2021. Вести денес: 63
Во живо

ВМРО-ДПМНЕ го одбележува Денот на победата над фашизмот

home Вести

Мицкоски денеска во посета на Бигорскиот манастир

Мицкоски денеска во посета на Бигорскиот манастир

Лидерот на најголемата опозицика партија, Христијан Мицкоски денеска беше во посета на Бигорскиот манастир.

– По покана на Епископ г. Партениј, денес ја посетив Свештената Бигорска Обител. Бев пречекан од братството во Бигорски Манастир Св. Јован Крстител во духот на манастирското гостољубие и запознаен со животот и мисијата на манастирот, сто во Фејсбук статусот на Мицкоски.

– Во топлата и пријателска атмосфера разговаравме за разни теми што се однесуваат за добросостојбата на Македонија.
Искажав голема благодарност и поддршка за благородната евангелска мисија на Владиката Партениј и на неговото братство, напиша тој.

Коронавирус