четврток, 21. октомври 2021. Вести денес: 73
home Вести

Мицкоски денеска открива голема афера

Мицкоски денеска открива голема афера

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во моментов на брифинг на дваесетина новинари им ја презентира најновата афера која ја открива неговата партија.

Мицкоски на новинарите им достави докази дека владата им дала државјанства на познати меѓународни криминалци кои се бараат со потерници.

Документите нашата влада им ги издавала со паралелни идентитети и други имиња.

Локални избори 2021