среда, 19. јануари 2022. Вести денес: 0
home Вести

Мицкоски делеше новогодишни пакетчиња во Ѓорче Петров: Да споделуваме грижа и љубов, да обезбедуваме иднина

Мицкоски делеше новогодишни пакетчиња во Ѓорче Петров: Да споделуваме грижа и љубов, да обезбедуваме иднина

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со градоначалникот на Ѓорче Петров, Александар Стојкоски, пратеникот Бојан Стојаноски и членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Марија Андоновска, им подели новогодишни пакетчиња на дечиња од општината Ѓорче Петров.

-Денес во Ѓорче Петров. Моментите на среќа на најмладите се бесценети. Мали, но сепак големи. Да споделуваме грижа и љубов, да обезбедуваме иднина. Тие тоа го заслужуваат.

Коронавирус