вторник, 21. септември 2021. Вести денес: 158
home Вести

Мицкоски: Дејане шампионе, донесе радост на Македонија

Мицкоски: Дејане шампионе, донесе радост на Македонија

Историски резултат на Дејан Георгиевски. Сребро за Македонија!

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски му порача: „Дејане шампионе донесе радост на Македонија. Вака се сака и брани црвено жолтата, со чест, со одлучност и достоинство“.

-Денес таеквондо Бутел се радува, Македонија може да слави. Честитки за браќата Дарко Костовски и Борче Костовски кои во Дејан гледаа и заеднички направија шампион, напиша тој по сребрениот медал на Дејан Георгиевски.

Коронавирус