понеделник, 12. септември 2022. Вести денес: 118
home Вести

Мицкоски: Да одговорат од власта дали мафијашот Седат Пекер имал средби со луѓе од владата

Мицкоски: Да одговорат од власта дали мафијашот Седат Пекер имал средби со луѓе од владата

Документите ми ги даде свиркач. Чекавме од МВР да почнат со акција. Ама што чекавме. И сега сакаат да не убеадт дека лицата кои сликаат и земаат отисоци тие се виновни. Еве за Седат Пекер јас знаев каде точно се наоѓал и со кого се среќавал. Еве нека демантираат дека не се среќавал со лица од владата, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето во емисјата „Само интервју“, што се емитува на телевизија Канал 5.

Притоа тој јасно побара да оговорат од власта дали мафијашот Седат Пекер имал средби со луѓе од владата.

-Пекер се бараше со потерница, 60 луѓе се упасени во Турција и прашањето е зошто е протеран на Косово , а не во Турција. Косово му приредува велелепен пречек, а не го барале на Косово. Јас да бидам министер би се прашал зошто го испорачувам во Косово, не во Турција. Мора да се најде логиечн одговор, рече Мицкоски.

Според Мицкоски ова е недозволиво да ви дојде тука балканска мафија, а власта да се однесува како што се однесува.

Коронавирус