понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 169
home Вести

Мицкоски: Бојкотот му помага само на Зоран Заев

Мицкоски: Бојкотот му помага само на Зоран Заев

Вие кои цврсто заговарате бојкот, знам дека имате многу причини и не велам дека за се не сте во право, но ви се обраќам искрено без ракавици, имате една причина да излезете да гласате, таа е Македонија. Бојкотот му помага само на Зоран Заев. Бесот нека не ви биде поголем од љубовта кон татковината, која знам дека длабоко во срцето ја носите. Гласајте, не поради мене, туку за вас и вашите семејства, гласајте за Македонија! Напиша на Фејсбук, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Локални избори 2021