сабота, 28. ноември 2020. Вести денес: 71
home Вести

Мицкоски: Бог нека ја чува Македонија, очигледно владата тоа не го може одамна

Мицкоски: Бог нека ја чува Македонија, очигледно владата тоа не го може одамна

640 новозаразени и дури 12 починати. А законот за заразни болести во кој се колне Филипче не е за болните туку за надлежностите и процедурите, порачува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

-Но, не ја испуштија можноста да посочат виновници и направат политика. И додека се чека 27-ми, кога и е на дневен ред законот, фали уште и луѓе да умираат по улици, бидејќи здравствениот систем е трул, не е ефикасен и е пренатрупан. Бог нека ја чува Македонија. Очигледно владата тоа не го може одамна, напиша тој на својот Фејсбук профил.

640 новозаразени и дури 12 починати. А законот за заразни болести во кој се колне Филипче не е за болните туку за…

Gepostet von Hristijan Mickoski am Donnerstag, 22. Oktober 2020

 

Коронавирус