сабота, 23. октомври 2021. Вести денес: 130
home Вести

Мицкоски: Бевме генерација која сонуваше за отворена Европа, а добивме нови ѕидови, нови разочарувања – создадете нова иднина (ВИДЕО)

Мицкоски: Бевме генерација која сонуваше за отворена Европа, а добивме нови ѕидови, нови разочарувања – создадете нова иднина (ВИДЕО)

Генерации поминаа во исчекување за некакви промени, подобро утре. Бевме генерација која сонуваше за отворена Европа, за Рим, за Париз, за Лондон, а добивме нови ѕидови, нови разочарувања, истакнува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

„Затоа е разбирлив отпорот кон политиката во земјата, бидејќи многумина разочараа. Но, мора јасно да ја согледате сликата и ќе забележите дека не се сите исти.

Поради тоа велиме СОЗДАДЕТЕ НОВА ИДНИНА, иднина која носи нови победи што мора да ги извојуваме!

Излези и избори се“ – истакна тој.

Најнови вести

Локални избори 2021