сабота, 23. јануари 2021. Вести денес: 46
home Вести

Мицкоски: Бараме ослобободување од работа на хронично болните, бесплатни тестови за здравствените работници, наставничките и негователките

Мицкоски: Бараме ослобободување од работа на хронично болните, бесплатни тестови за здравствените работници, наставничките и негователките

Поради влошената и состојба со коронавирусот ВМРО-ДПМНЕ и лидерот Христијан Мицкоски излегоа со неколку барања до власта се со цел да се заштитат животите на најзагрозената категорија на граѓани и на овие кои што секојдневно се наоѓаат во првите борбени линии со невидливиот непријател.

Барањата се ослобободување од работа на хронично болните, бесплатни тестови за здравствените работници, наставничките и негователките.

БАРАМЕ:
-Ослободување од работа на болните од хронични болести.
-Бесплатни тестови за здравствените работници.
-Бесплатни тестови за наставничките и негователките, стои во објавата на Мицкоски.

Коронавирус