сабота, 16. јануари 2021. Вести денес: 94
home Вести

Мицевски заедно со граѓаните на Ѓорче Петров

Мицевски заедно со граѓаните на Ѓорче Петров

Денеска сме во Ѓорчепетровската населба Даме Груев. Луѓето тука се силно мотивирани да ја вратат честа и достоинството на Република Македонија. Утрешниот митинг во Ѓорче Петров кој ќе се одржи во 18:30 часот пред храмот Св. Петар и Павле ќе биде искрата која ќе ја донесе светлината во Македонија, напиша на Фејсбук, Никола Мицевски од ВМРО-ДПМНЕ.

Коронавирус