вторник, 26. октомври 2021. Вести денес: 192
home Вести

Мицевски: Владата во период на спроведување на уставни измени сака на мала врата да го помине законот за прогресивно оданочување

Мицевски: Владата во период на спроведување на уставни измени сака на мала врата да го помине законот за прогресивно оданочување

На денешната собраниска седница имаше обраќање пратеникот од редовите на ВМРО ДПМНЕ Никола Мицевски.

Мицевски истакна дека Владата сака во еден период на спроведување на уставните измени да го протне законот за прогресивно оданочување набрзина и по скратена постапка за кој не беше консултирана ниту експертската јавност.

„Владата во период на спроведување на уставни измени сака на мала врата по скратена постапка да го помине законот за прогресивно оданочување“ – кажа Мицевски.

Тој потенцираше дека ваквата реформа воопшто не е прифатена од граѓаните и дека воопшто немало можност да се дискутира за истата.

Најнови вести

Локални избори 2021