петок, 26. ноември 2021. Вести денес: 152
home Вести

Мицевски оствари средба со амбасадорот на Република Франција Кристијан Тимоние

Мицевски оствари средба со амбасадорот на Република Франција Кристијан Тимоние

Координаторот на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата Никола Мицевски, денеска во Собранието на Република Македонија оствари средба со амбасадорот на Република Франција во Македонија, Кристијан Тимоние.

На средбата се разговарало за актуелните политички случувања и економската состојба во Република Македонија, како и за работата на Собранието на Република Македонија.

На средбата станало збор и за понатамошно продлабочување на пријателството и соработката помеѓу Република Франција и Република Македонија.

Коронавирус