четврток, 9. декември 2021. Вести денес: 1
home Вести

Мицевски до Зекири: Седнете поразговарајте си со партијата, имате многу отворени фронтови

Мицевски до Зекири: Седнете поразговарајте си со партијата, имате многу отворени фронтови

„Седнете поразговарајте си со партијата. Имате многу отворени фронтови. Има дим на многу места. А, кај што има дим, има и оган“, нагласи Никола Мицевски на Мухамед Зекири при своето гостување во „Топ Тема“.

Мицевски додаде дека опозицијата, односно пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ е многу цврста и компактна.

Коронавирус