недела, 24. јануари 2021. Вести денес: 84
home Вести

Мицевски до Заев: И повторно лага, нели беа пуштени амандманите?

Мицевски до Заев: И повторно лага, нели беа пуштени амандманите?

Координаторот на пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски на својот Фејсбук профил објави дека Заев повторно лаже во врска со амандманите.

-И повторно лага, па нели не беа пуштени амандманите З.З?, прашува Мицевски.

Тој додава и дека Заев за прв пат ја зборува вистината, на темата дека Владата ги прави најголемите коруптивни скандали.

Коронавирус