петок, 3. јули 2020. Вести денес: 241
МЕГА БОМБА

Нова аудио бомба: Што мисли Заев за Црвенковски и колку е Заев богат?

home Вести

Мицевски до Манчевски: Изборите ги добивте само со ветување за почист воздух, а сега ни тоа не можете да го обезбедите

Мицевски до Манчевски: Изборите ги добивте само со ветување за почист воздух, а сега ни тоа не можете да го обезбедите

Пратеникот во Собранието на Република Македонија од ВМРО-ДПМНЕ Никола Мицевски во синоќешното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија му порача на Дамјан Манчевски министер за информатичко општество дека владата на СДСМ носи популистички мерки и воопшто не води грижа за нивно здравје, додавајќи дека ветувале решавање на проблемот со загадениот воздух, а сега не донеле ниту една конкретна мерка.

Минатата година сами себе си протестиравте пред владата, со маски. Министрите и градоначалникот на Град Скопје си протестираат сами на себе пред Влада, ајрозагадување, ајрозагадување, на тоа ги добивте изборите во Скопје. Секој градоначалник рече дека ќе го реши загадувањето, а сега што имаме? Скопје е најзагаден град во светот. И што правиме за тоа? Освен мерката за 20 оџачари што Град Скопје ги субвенционира ние немаме друго решение. Зошто е тоа така? Затоа што популистички влеговте во оваа мерка, му порача Мицевски.

Парламентарни избори 2020