сабота, 31. јули 2021. Вести денес: 0
home Вести

Метереолозите најавуваат невреме за викендот, од понеделник нова промена на времето

Метереолозите најавуваат невреме за викендот, од понеделник нова промена на времето

За време на викендот синоптичарите најавуваат нестабилно време со пороен дожд, грмежи и засилен ветер во попладневните часови.

Нестабилното време особено ќе биде застапено во западните делови од земјава.

Од понеделник ќе преовладува сончево и многу топло време. Дневните температури ќе бидат во пораст така што во среда максималната температура ќе достигне до 39-тиот степен. (МИА)

Коронавирус