среда, 8. декември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Метеоролозите со нови најави за утре – за викенд нова промена

Метеоролозите со нови најави за утре – за викенд нова промена

Во Скопје ќе биде променливо облачно, претпладне со слаба магла.

Утринската температура ќе достигне до минус три, а дневната температура до осум степени.

Во среда ќе дува засилен северен ветер. Потоа во следните два дена ќе биде стабилно со ниски утрински температури, а за време на викендот се очекува нов влажен бран.

Најнови вести

Коронавирус