петок, 25. септември 2020. Вести денес: 62
home Вести

Метеоролозите откриваат: Еве какво ќе биде времето во првите четири дена од Новата 2020 година

Метеоролозите откриваат: Еве какво ќе биде времето во првите четири дена од Новата 2020 година

Времето во првиот ден од новата 2020 година ќе биде сончево и студено со мала до умерена облачност. Од изутрина и особено долж Повардарието ќе дува умерен до повремено засилен претежно северен ветер.

Утринските температури ќе се движат од -10 до 1 степен, а дневните ќе бидат во интервал од -2 до 9 степени.

Во Скопје и околината ќе има слично време со максимална дневна температура од 4 степени.

Во продолжение погледнете какво ќе биде времето во првите четири дена од новата година.

 

Коронавирус