четврток, 28. октомври 2021. Вести денес: 195
home Вести

Метеоролозите најавуваат пороен дожд и грмежи

Метеоролозите најавуваат пороен дожд и грмежи

За утре попладне и во петок се најавува промена на времето со локален пороен дожд и грмежи во јужните делови од државата.

Во петок, според прогнозата на Управата за хидрометеоролошки работи, ќе дува и засилен северен ветер.

Веќе од сабота повторно следува период на стабилно време, но со пониски утрински температури.

Најнови вести

Локални избори 2021