сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 14
home Вести

Метеоролозите најавија кога ќе падне првиот снег

Метеоролозите најавија кога ќе падне првиот снег

Првиот снег oваа зима ќе падне на почетокот на следната 2020 година. Јануари ќе биде топол и сончев месец.

Промена и пад на температурите не очекуваат на првиот ден од ноември кога дневните температури ќе се движат околу 10 степени, а утринските ќе бидат околу 0.

Во текот на ноемви не очекува претежно врнежливо време со врнежи од дожд. Слично време со дневни температури од 5 до 10 степени ќе имаме и во декември, а утринската температура ќе биде неколку степени под нулата.

Коронавирус