среда, 22. јуни 2022. Вести денес: 167
АКТУЕЛНО

Падна владата во Бугарија, Кирил Петков повеќе не е премиер

home Вести

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД УХМР: Доаѓаат пороен дожд и грмежи (Фото)

МЕТЕО ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ ОД УХМР: Доаѓаат пороен дожд и грмежи (Фото)

Времето утре ќе биде променливо облачно и нестабилно на повеќе места со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и појава на град.

Во недела, претежно во западните делови, времето ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи.

Локално процесите ќе бидат поинтензивни во форма на невреме со интензивен пороен дожд, грмежи, засилен ветер и услови за појава на град.

Во почетокот на следната седмица ќе има преодно стабилизирање со пораст на температурата.

Коронавирус