понеделник, 29. ноември 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мета со поддршка за напорите на ДУИ за решение за името

Мета со поддршка за напорите на ДУИ за решение за името

Албанскиот претседател Илир Мета преку социјалните мрежи ги поддржа како што вели напорите на ДУИ за решение на прашањето за името.

-Денеска во срдечна средба го пречекав лидерот на ДУИ, г. Али Ахмети. Одлучните и неуморни напори на ДУИ и на албанскиот политички фактор за конечно решение помеѓу Македонија и Грција, заслужуваат максимална поддршка, затоа што го забрзуваат членството во ЕУ, не само на Македонија, туку му го даваат и заслуженото место во НАТО, пишува Мета на Фејсбук.

Коронавирус