среда, 27. јануари 2021. Вести денес: 156
home Вести

Месец јуни носи температурен шок во Македонија- детална временска прогноза за следниот месец (ФОТО)

Месец јуни носи температурен шок во Македонија- детална временска прогноза за следниот месец (ФОТО)

Месец јуни е веќе на прагот, а месец мај донесе големо разочарување како никогаш досега.

Пролетното време во месец мај беше во знакот на дождот, додека сончевите денови беа малку на број.

Во месец јуни следува целосен пресврт на времето, како и температурен шок во Македонија.

Особено кон средината на месецот температурата ќе се искачи и до 31 степен, погледнете ја деталната временска прогноза.

 

Коронавирус