понеделник, 18. јануари 2021. Вести денес: 0
home Вести

Мерсиха Шукри за хуманоста: Ме прегазија на пешачки, сама отидов во болница (ВИДЕО)

Мерсиха Шукри за хуманоста: Ме прегазија на пешачки, сама отидов во болница (ВИДЕО)

Мерсиха Шукри е музичар. Дел од Македонската филхармонија, вљубена во својата харфа. Минатата година во февруари била прегазена на пешачки премин од мотоциклист кој избегал.

За свесноста на сите нас, за периодот на опоравување, за најтешките прашања, ќе проодам ли? Ќе можам ли повторно да свирам на харфа?

За сето ова од Мерсиха Шукри и нејзината приказна.

Извор: Досие.мк

Коронавирус