сабота, 22. јануари 2022. Вести денес: 3
home Вести

Мермерна плоча од 20 тони падна кај Плетвар, сообраќајот по една лента

Мермерна плоча од 20 тони падна кај Плетвар, сообраќајот по една лента

Мермерна плоча од околу 20 тони паднала на едната коловозна лента напатот Градско-Прилеп, кај Плетвар на потегот кај Каменоломот, соопшти Автомотосојузот на Македонија.

Поради тоа, како што информираат, сообраќајот се одвива наизменично по една коловозна лента.

Коронавирус