петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 37
home Вести

Мерките на Заев: За обичните луѓе по 100 евра, а за Анѓушев со Масерати, Порше и ролекси владина помош од 106.000 евра

Мерките на Заев: За обичните луѓе по 100 евра, а за Анѓушев со Масерати, Порше и ролекси владина помош од 106.000 евра

Државата за некого мајка, за некого маќеа. Имено поранешниот потпретседател на владата, Кочо Анѓушев, преку владините мерки успеа да ќари 106.000 евра.

Бизнисмен и поранешен функционер кој вози скапи автомобили и носи уште поскапи часовници од владата на Заев и СДСМ ќе добие помош од 106.000 евра.

Поранешниот советник, Бранимир Јовановиќ, на екс министерот за финансии, Драган Тевдовски, во Фејсбук статус жестоко ја нападна оваа одлука на Заев и СДСМ.

Тој на крајот во својот статус вели „Еве зошто и никогаш нема да не биде“.

Локални избори 2021