четврток, 5. август 2021. Вести денес: 165
Вонредна вест

ЦРНА СТАТИСТИКА ВО МАКЕДОНИЈА: Од коронавирус починаа 4 лица, 219 новозаразени

home Вести

МЕРКИТЕ МОРА ДА ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Еве колку казни напиша МВР за не носење маски во изминатите 24 часа

МЕРКИТЕ МОРА ДА ВАЖАТ ЗА СИТЕ: Еве колку казни напиша МВР за не носење маски во изминатите 24 часа

Во текот на изминатото деноноќие (12/13.07.2020 година) на територијата на Република Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на лице регистрирани се 237 прекршоци.

Министерството за внатрешни работи апелира до граѓаните да ги почитуваат мерките и протоколите донесени од Владата со цел справување со Ковид -19.

Коронавирус