сабота, 19. ноември 2022. Вести денес: 128
home Вести

Мери Николова од СДСМ: Зошто Заев во мај јавно признава дека блокирал истрага за двајца функционери?

Мери Николова од СДСМ: Зошто Заев во мај јавно признава дека блокирал истрага за двајца функционери?

Мери Николова, една од најгласните активистки на СДСМ и т.н. „шарена револуција“, објави серија на Фејсбук статуси во кој пишува за најновите моменти од скандалот „Рекет“.

Таа јавно прашува зошто Заев во мај јавно признава дека блокирал истрага за двајца функционери?

 

 

Коронавирус