четврток, 23. март 2023. Вести денес: 72
home Вести

Меѓународна конференција за енергетика во Охрид

Меѓународна конференција за енергетика во Охрид

Во Охрид денеска ќе се одржи меѓуанродна конференција „Енергетика 2018“ организирана од Здруженеито на енергетичари на Македонија и Македонската енергетска асоцијација.

На свеченото отворање најавено е обраќање на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев.

loading...