понеделник, 18. октомври 2021. Вести денес: 5
home Вести

Меѓународен ден на Бошњаците: 28ми септември неработен ден за припадниците на бошњачката заедница

Меѓународен ден на Бошњаците: 28ми септември неработен ден за припадниците на бошњачката заедница

Меѓународниот ден на Бошњаците 28 септември (вторник) е неработен ден за граѓаните припадници на бошњачката заедница во Република Македонија, соопшти Министерството за труд и социјална политика.

Од Министерството на граѓаните припадници на бошњачката заедница им го честитаат Меѓународниот ден на Бошњаците.

Локални избори 2021