среда, 11. мај 2022. Вести денес: 195
home Вести

Меџити нема да гласа за Владата на Ковачевски

Меџити нема да гласа за Владата на Ковачевски

Пратеникот на ДУИ, Изет Меџити за повеќе медиуми изјави дека не ја поддржува оваа Влада. Тој не е присутен на собраниската седница и нема да го даде неговиот глас за избор на новата Влада на Димитар Ковачевски.

Тој не се согласува со кадровските решенија односно со фактот дека Бујар Османи и Артан Груби и натаму се во министерскиот состав.

Коронавирус