петок, 22. октомври 2021. Вести денес: 134
home Вести

Медо Тозија: Се е раштимано од стручњаци без струка

Медо Тозија: Се е раштимано од стручњаци без струка

Директорот на Агенцијата за филм, Горјан Медо Тозија коментирајќи го настапот на Лепи Џони во рамки на проектот со кој Шилегов и Град Скопје плаќаат по 14.500 денари на музичари „да ги забавуваат граѓаните“ во време на корона кризата, пишува дека се е како што звучи Лепи Џони, раштимано поради стручњаци без струка.

-Браво дечко, најјачи си… баш така е како свириш се така е, раштимано… од стручњаци без струка, се знаат како не чини, ама како треба појма немаат…“

Директорот на Агенцијата за филм е дипломец на катедрата за Историја на уметност и археологија на универзитетот Св. Кирил и Методиј во Скопје.

Најнови вести

Локални избори 2021