четврток, 2. февруари 2023. Вести денес: 40
home Вести

Медиумите, обвинетите и СЈО на увид на доказите за случајот „Монструм“ (ФОТО+ВИДЕО)

Медиумите, обвинетите и СЈО на увид на доказите за случајот „Монструм“ (ФОТО+ВИДЕО)

Заради зголемен интерес на претставниците на медиумите за предметот со КОК бр. 66/17 во јавноста познат како „Монструм“ денеска во текот на денот ќе се врши увид во возилото кое е дел од доказниот материјал, пишува ТВ 21.

Како што информира репортерот на оваа телевизија, Аднан Ќаили на местото каде се наоѓаат возилата присутна е голема бројка на полицајци, екипа на СЈО, сите обвинети во случајот и адвокатот од семејствата на убиените момчиња.

ФОТО: ТВ 21

ВИДЕО: ТВ Шења